MIEJSCE: KOPALNIA SOLI „WIELICZKA”, ul. Daniłowicza 10, 32-020 Wieliczka
DATA: 13.01.2024 – I GALA STRIKE KING

Pierwsze wydarzenie organizowane przez Federację Strike King odbędzie się w niezwykłym
miejscu, w niesamowitym klimacie, który idealnie wpisuje się w założenia naszej działalności. Organizacja gali kickboxingu w Kopalni Soli „Wieliczka” to połączenie tradycji z innowacyjnością. Chcemy zapewnić widzom rozrywkę na światowym poziomie, jednocześnie powracając do korzeni światowego K1, nawiązując do historii – do najlepszych czasów sportów uderzanych.

Niezwykłe wnętrza Kopalni Soli „Wieliczka” przyciągają swoją niepowtarzalnością i jedyną w swoim rodzaju atmosferą. Dlatego też każdego roku solne komory są miejscem kilkuset rozmaitych wydarzeń. W podziemnych wyrobiskach odbywają się bale, konferencje, koncerty muzyki rozrywkowej i klasycznej, spektakle teatralne i inne niecodzienne przedsięwzięcia, w tym także eventy sportowe.
Kopalnia Soli „Wieliczka” – zabytkowa kopalnia soli kamiennej w Wieliczce pod Krakowem. Jest jednym z najcenniejszych zabytków kultury polskiej, wpisanym w roku 1978 – jako jeden z pierwszych dwunastu obiektów na świecie – na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.
To także znana atrakcja turystyczna, którą rocznie odwiedza ponad półtora miliona turystów. Kopalnia Soli „Wieliczka” współcześnie to ogromne, podziemne miasto z doskonale rozbudowaną infrastrukturą.